Red Hat Çözümleri Nedir?

 Red Hat, kurumsal açık kaynaklı yazılım çözümlerinin lider sağlayıcısıdır .
Geniş hibrit bulut altyapısı, uygulama hizmetleri, bulutta
yerel uygulama geliştirme
ve otomasyon çözümlerinden oluşan geniş portföyümüzle
BT hizmetlerini herhangi bir altyapı üzerinde
hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde sunun.

Otomasyon Nedir

 Otomasyon, azaltılmış insan yardımı ile görevleri gerçekleştirmek için teknolojinin kullanılmasıdır. Yinelenen görevlerle karşılaşan herhangi bir endüstri otomasyonu kullanabilir, ancak otomasyon, imalat, robotik ve otomotiv sektörlerinin yanı sıra teknoloji dünyasında, BT sistemlerinde ve iş karar yazılımlarında daha yaygındır.

Odoo • Text and Image
Odoo • Image and Text

RHEL 

Kurumsal BT'nin yöneldiği her yerde, Red Hat® Enterprise Linux® oradadır. Genel buluttan uca, yeni sınırlara esneklik ve güvenilirlik getirmek için gelişir. Bu, anlatılmamış inovasyon için istikrarlı bir temeldir.

BT Otomasyonu

Standart bir işletim ortamı (SOE) kullanarak provizyonu otomatikleştirme gibi BT sistemlerine yapılan manüel işleri değiştirmek için tekrarlanan bir dizi süreci yürüten bir talimat sistemi .

Okumaya devam et

İş Otomasyonu

Pazar değişikliklerine yanıt vermek için iş süreci yönetimi (BPM) , iş süreci otomasyonu (BPA) , iş kuralları yönetimi (BRM) ve iş optimizasyonunun modern uygulama geliştirmeyle uyumlu hale getirilmesi .

Okumaya devam et

İş süreci otomasyonu

Tekrarlanabilir, çok adımlı ticari işlemleri otomatikleştirmek için yazılım kullanımı.

Okumaya devam et

Robotik süreç otomasyonu

Daha önce insanlar tarafından yapılan tekrarlayan görevleri gerçekleştirmek için yazılım robotlarının kullanılması.

Okumaya devam et

Endüstriyel Otomasyon

Fabrika otomasyon çabalarının bir parçası olarak üretim süreçlerinde insan emeğinin azaltılması, genellikle insan işçilerin bir kontrol panelinde veya başka bir insan-makine arayüzünde (HMI) gözetim sağladığı noktaya kadar.

Neden otomatikleştirin?

Otomasyon, işletmelere dijital dönüşüm yolunda yardımcı olur. Airbnb, Amazon vb. gibi kuruluşlar bugün büyük bir aksamayla uğraşıyor. Çalışanlarını ve ortaklarını desteklemek, yeni müşterilere ulaşmak ve yeni, yenilikçi ürün ve hizmetleri daha hızlı sunmak konusunda zorlanıyorlar.

Kendi endüstrilerini bozan taraf olmak istiyorlar ve buna ihtiyaçları var .

Otomasyon, yalnızca BT altyapınızı değil, işletmenizin süreçleri aracılığıyla çalışma şeklini yönetmek, değiştirmek ve uyarlamak için de kritik öneme sahiptir. Otomasyon yoluyla değişimi basitleştirerek, inovasyona odaklanmak için zaman ve enerji kazanırsınız. Otomatik kuruluşun hedefi, işleri daha hızlı bitirmektir. Bu, BT personelinin daha büyük sorunlara odaklanması, bunları çözmesi ve dolayısıyla bunları rutin hale getirmesi ve otomasyon için uygun hale getirmesi için zaman kazandırır.

Daha fazla derinlemesine analiz için:

  • BT operasyonları zor bir iştir. Yenilerini benimserken eski sistemlere ve süreçlere ayak uydurmak daha da zor.

  • Gereksinimler ve talep, BT ve iş yeteneklerinden katlanarak daha hızlı büyüyor.

  • DevOps gibi yeni metodolojiler kültürel değişimleri zorunlu kılıyor.

  • Teknolojinin ölçeği ( sanallaştırma , bulut , kapsayıcılar vb.) manuel olarak yapılamayacak kadar büyüktür.

  • Otomasyon sizi oraya götürür.

Otomasyonun avantajları

 Otomasyon, tekrarlayan veya rutin görevleri otomatikleştirerek verimliliği ve üretkenliği artırmayı amaçlar. Amacı, insanların yerini almak değildir; otomasyonun amacı, insan yeteneklerinin yerini almaktan ziyade onları artırmaktır. Otomasyonun paradoksu budur - otomasyonu kullanarak verimli hale geldikçe, insan katılımı hem daha önemli hem de daha seyrek hale gelir.


Otomasyonu işleri ortadan kaldıran bir araç olarak görmek yerine, gerçek şu ki, daha deneyimli BT personelinin sıradan, günlük, tekrarlanan görevler yerine daha büyük sorunlara ve bunların çözümlerine odaklanmasına olanak tanıyor.


Avantajlar

  • Daha fazla üretkenlik. Personeliniz işiniz üzerinde daha büyük bir etki yaratmak için daha fazla zaman harcayabilir. Tekrarı yazılıma bırakın.

  • Daha iyi güvenilirlik. İnsan müdahalesinin miktarını azaltarak, daha az gözetim ve sorunla karşılaşırsınız. Aynı şeylerin hepsi aynı şekilde olur - her seferinde. Bu şekilde süreçlerin, testlerin, güncellemelerin, iş akışlarının vb. tam olarak ne zaman gerçekleşeceğini, ne kadar süreceğini bilirsiniz ve sonuçlara güvenebilirsiniz.

  • Daha kolay yönetişim. Daha fazla insan, bilgi boşlukları için daha fazla potansiyel anlamına gelir. Daha fazla bilgi açığı, işletmenizin bir tarafının diğer tarafın neyin veya kimin dahil olduğunu bilmeyebileceği anlamına gelir. Her şeyi kodlamak, daha iyi kontrol anlamına gelir.

Zorluklar

  • Maliyet. Etkili bir otomasyon çözümü oluşturmak zaman ve enerji gerektirir. Tasarruf etmenize ve daha hızlı koşmanıza yardımcı olması için ağır işleri sizin yerinize kaldırabilen Red Hat gibi güvenilir bir iş ortağıyla çalışın.

  • Kapsam. Otomasyon zeka demek değildir. Neyin otomatikleştirildiğine ve nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak, bazı parçalar bu kapsamın dışında savunmasız olabilir. Otomasyonu bazı açılardan veya işlevlerde sınırlamak bu endişeyi azaltabilir. Otomasyonunuz yalnızca uygulandığı kadar akıllı ve güvenlidir, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

BT otomasyonu için neden Red Hat'i seçmelisiniz?

Red Hat, otomasyon teknolojileri konusunda daha büyük açık kaynak topluluğuyla birlikte çalışır. Mühendislerimiz, işinizin ve BT'nizin istikrarlı ve güvenli bir şekilde çalışmasını ve kalmasını sağlamak için özelliklerin, güvenilirliğin ve güvenliğin iyileştirilmesine yardımcı olur.


Tüm açık kaynak projelerinde olduğu gibi, Red Hat kod ve iyileştirmelerle yukarı akış kod tabanına katkıda bulunur ve ilerlemeleri yol boyunca paylaşır. Red Hat, daha hızlı yenilik ve öngörülemeyen zorluklarla başa çıkma esnekliği elde etmek için Red Hat ürünlerini dahili olarak da kullanıyor.


Red Hat Ansible Automation Platform , kurum çapında otomasyon uygulamak için gereken tüm araçları, hizmetleri ve eğitimi içerir. Kuruluşunuz için sağlamlaştırılmış açık kaynak inovasyonu sunar; böylece üretkenliği artırabilir ve yeni projelerin tamamlanma süresini kısaltabilirsiniz.


Bir Red Hat aboneliği ile güçlü iş ortağı ekosistemimizden sertifikalı içerik, barındırılan yönetim hizmetlerine erişim ve ekiplerinizin kuruluşunuz genelinde otomasyon oluşturmasını, yönetmesini ve ölçeklendirmesini sağlayan yaşam döngüsü teknik desteği alırsınız. Ve binlerce müşteriyle elde ettiğimiz başarıdan elde edilen uzman bilgisine sahip olacaksınız. 

Red Hat'in otomasyonu nasıl kolaylaştırdığını görün